دانتیو
ربات وکیل در دادگاه : برای اولین بار در جهان
فناوری
زمان مطالعه : 2 دقیقه

ربات وکیل در دادگاه : برای اولین بار در جهان

یک شرکت دانش بنیان وعده داده است تا به زودی وکیل مشاوری که با استفاده از هوش مصنوعی برنامه‌ریزی شده است، به یک متهم در دادگاه مشاوره دهد.

به گزارش وکلاپرس، قرار است در ماه فوریه (۱۲ بهمن تا ۹ اسفند) جلسه دادگاهی برگزار شود که در آن هوش مصنوعی به متهم مشاوره می‌دهد.

به گزارش TechSpot، یک هوش مصنوعی در ماه فوریه برای اولین‌بار درجهان، وکالت یک پرونده‌ی حقوقی را برعهده خواهد گرفت. البته این خبر خیلی هیجان‌انگیز نیست زیرا فقط برای افزایش سرعت بررسی پرونده درنظر گرفته شده و شاید دادگاه به‌همین دلیل با چنین درخواست بی‌سابقه‌ای برای استفاده از ربات وکیل مبتنی‌بر هوش مصنوعی موافقت کرده است.

البته ربات انسان‌نمایی در دادگاه حضور نخواهد داشت تا در سالن راه برود و قاضی و هیئت منصفه را خطاب قرار دهد. بر اساس گزارش نشریه نیوساینتیست چاپ بریتانیا، هوش‌مصنوعی روی یک گوشی هوشمند فعال می‌شود و قبل از این که به متهم مشاوره حقوقی دهد، ابتدا جلسه دادگاه را گوش می‌کند، ‌اتهام‌های وارده را می‌شنود و بعد از تحلیل داده‌ها و مطابقت آن‌ها با قوانین و مقررات، به متهم مشاوره حقوقی می‌دهد که چگونه از خود دفاع کند و به چه ماده قانونی استناد کند.. مناسبی به استدلال‌هایی که در طول جلسه ارائه می‌شوند، خواهد داد

محل دادگاه، ‌اتهامات و نام متهم فاش نشده است. این فناوری متعلق به شرکت DoNotPay است که در سال ۲۰۱۵ یک دانشجوی سال اول دانشگاه استنفورد در آمریکا آن را تأسیس کرد.

چه امتیازی برای این مقاله میدهید؟

0 از 0 رای

دیدگاه و پرسش

هنوز دیدگاهی ثبت‌نشده