دانتیو
10 افزونه‌ی کروم برای طراحان در سال 2023
زمان مطالعه : 3 دقیقه

10 افزونه‌ی کروم برای طراحان در سال 2023

افزونه‌ها را می‌توان تکنولوژی‌هایی دانست که در آسان‌تر شدن کارها به توسعه دهندگان و طراحان کمک می‌کند.

افزونه‌های مرورگر Google Chrome به شما این امکان را می‌دهند که بهره‌وری را افزایش دهید . با این افزونه ها میتوانید فقط با یک کلیک کارهایی را انجام دهید که تا پیش از این باید با صرف زمان و طی چند مرحله انجام میشد. در این مقاله سعی کردم 10 مورد از افزونه‌های کروم را برای طراحان فهرست کنم. این افزونه‌ها برای هر طراحی ضروری و بااهمیت هستند.

 

1 - WhatFont

این افزونه به Fontsninjaشباهت دارد. با کمک آن می‌توانید نام کلی فونت، اندازه، ارتفاع خط، رنگ و وزن فونت مورد نظر در صفحه را پیدا کنید.

 

2- ColorPick Eyedropper

با استفاده از این افزونه می‌توانید رنگ دلخواه خود را از هر وبسایتی انتخاب کنید. گاهی اوقات جستجو کردن در وبسایت‌ها و دانستن تمام موارد اساسی مربوط به رنگ‌ها دشوار است، به همین خاطر برای صرفه‌جویی در زمان خود از این افزونه استفاده می‌کنم.

 

3- Dark mode

این افزونه بسیار پایه‌ای محسوب می‌شود و هر طراحی باید آن را امتحان کند. این افزونه یک تم تاریک را به صفحه‌ی وب شما اضافه کرده و ظاهر بصری متفاوتی را به آن می‌بخشد. برخی از وبسایت‌ها در حالت تاریک بسیار جذاب و خیره‌کننده خواهند بود.

 

4- Window resizer

این افزونه با تغییر دادن اندازه‌ی پنجره به شما کمک می‌کند تا بتوانید هر دستگاهی را شبیه‌سازی کنید. برای اینکه ابعاد پنجره‌ی وبسایت را به شکلی خاص تغییر دهید، می‌توانید ارتفاع و عرض آن را دوباره تنظیم کنید.

 

 

5- GoFullPage

یک اسکرین شات از صفحه سایتتون به طور کامل و قابل اعتماد بگیرید

 

6- Unstack Style Guide

با استفاده از این افزونه‌ی کروم می‌توانید اطلاعات طراحی مورد نیاز خود مانند پالت برند، رنگ متن و نوع فونت را به شکلی آسان و موثر از هر وبسایتی دریافت کنید. با چند کلیک می‌توانید راهنماهای استایل را کپی کرده و آن‌ها را خروجی بگیرید.

 

 

7- Measure it

درصورتی که تمایل به یافتن اندازه عرض و ارتفاع یک المان در صفحه را دارید این افزونه برای شما کاربردی خواهد بود. میتوانید با کمک این افزونه اندازه عناصر صفحه را بصورت پیکسلی مشاهده کنید.

 

8 - CSSViewer

درصورتی که نیاز به مشاهده اطلاعات و کدهای CSS در بخش های مختلف سایت دارید ، میتوانید از این افزونه کمک بگیرید. به کمک این افزونه به سادگی و تنها با یک کلیک میتوانید CSS های هر المان را در صفحه مشاهده کنید.

 

9- Web Developer

به وسیله این افزونه شما قادر خواهید بود تمام جزییات صفحه وب خود را کنترل کنید و اطلاعاتی را کسب کنید.

از قابلیت های این افزونه میتوان به ویرایش فایل HTML , CSS کنترل JavaScript در صفحه وب , کنترل و ویرایش کوکی ها , تغییر و کنترل فرم ها و تصاویر , Validate کردن صفحه سایت , Resize کردن صفحه و … اشاره کرد.

 

10 -  Image Downloader

این افزونه به شما امکان دانلود تمامی تصاویر موجود در یک صفحه را میدهد. شما به وسیله این افزونه خواهید توانست حتی تصاویری که با 

کلیک راست بر روی آن ها قابل دانلود نیستند را نیز دانلود کنید.

 

چه امتیازی برای این مقاله میدهید؟

0 از 0 رای

دیدگاه و پرسش

هنوز دیدگاهی ثبت‌نشده
5 مقاله اخیر

۵ مقاله اخیر از این قسمت برای شما در دسترس است

مقالات برگزیده

مقالات برگزیده را از این قسمت میتوانید ببینید